Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Zaproszenie do wzięcia udziału w Kongresie Poradnictwa, który odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2015 r.

Zapraszamy na Kongres Poradnictwa organizowany przez INPRIS (Instytut Prawa i Społeczeństwa) wraz z  Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz organizacjami partnerskimi - Instytutem Spraw Publicznych, Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych, Związkiem Biur Porad Obywatelskich.

Czy w 2015 r. wejdzie w życie długo oczekiwana ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej? Jak wpłynie ta ustawa na istniejące rozwiązania na poziomie gmin i powiatów? Jakie działania będą musiały zostać podjęte przez władze samorządów lokalnych?
Czy ustawa zmieni sytuację setek organizacji i instytucji świadczących poradnictwo? W jaki sposób?

Czy w ostatnich 25 latach wypracowaliśmy w Polsce rozwiązania w obszarze poradnictwa, z których możemy być dumni i pokazywać jako przykład? Jak wygląda obraz poradnictwa na poziomie powiatów, gmin? 

Kto, dla kogo, w jakich sprawach, w jaki sposób, świadczy nieodpłatne porady prawne i obywatelskie? Ile to realnie kosztuje? Jak jest to zorganizowane?

Podczas Kongresu, w gronie przedstawicieli samorządu terytorialnego, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych świadczących poradnictwo, adwokatów i radców prawnych, uniwersyteckich poradni prawnych, biur porad obywatelskich, odpowiemy wspólnie na te i inne pytania.
Pokażemy najlepsze polskie dobre praktyki, podzielimy się doświadczeniem i wymienimy informacjami. Będzie okazja, żeby poznać kilkadziesiąt instytucji i organizacji poradniczych, nawiązać współpracę, pokazać swoje dokonania, zainspirować się działaniami innych.
Spróbujemy wspólnie zastanowić się, w jaki sposób wykorzystać wiedzę płynącą z poradnictwa dla rozwoju lokalnych społeczności i tworzenia racjonalnych polityk publicznyc h? Uczestnicy Kongresu otrzymają obszerny pakiet materiałów dotyczących poradnictwa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kongres odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2015 r. w Warszawie. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału już teraz. Więcej informacji o Kongresie oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronach: 
http://www.inpris.pl/kongreswww.kongres-poradnictwa.pl.

W ramach Kongresu odbędzie się również Konkurs. Zapraszamy do zapoznania się z jego zasadami na stronie: www.inpris.pl/kongres/konkurs

Data utworzenia: 2015-05-07 11:18:12

Tagi:

Polecamy