Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Nowa publikacja Instytutu Spraw Publicznych poświęcona wzmocnieniu roli samorządów gminnych i powiatowych w rozwoju poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem jednego z partnerów Projektu – Instytutu Spraw Publicznych, opracowanym przez Tomasza Schmianka pt. „JAK WZMOCNIĆ ROLĘ SAMORZĄDÓW GMINNYCH I POWIATOWYCH W ROZWOJU BEZPŁATNEGO PORADNICTWA PRAWNEGO I OBYWATELSKIEGO W POLSCE”, w którym wskazuje on m.in. na fakt, że rozwój poradnictwa wymaga wsparcia ze strony państwa, ale pomimo kilkakrotnie podejmowanych prób nie udało się dotychczas stworzyć trwałych, systemowych rozwiązań w tym zakresie.

Autor jest politykiem społecznym, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, działaczem ruchu pozarządowego, badaczem kwestii społecznych współpracującym z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Od ponad ośmiu lat zaangażowany jest w działalność wspierającą rozwój bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce, obecnie jako ekspert Instytutu Spraw Publicznych w projekcie „Opracowanie kompleksowych i trwałych mechanizmów wsparcia dla poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce”.

Pełna treść opracowania dostępna jest w zakładce Produkty.

Oprac. FUPP

Data utworzenia: 2015-05-07 10:34:25

Tagi:

Polecamy