Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

ERW 2011 w mediach

Artykuł z "Donosiciela Pozarządowego" nr 30z akcentem Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

TREŚĆ ARTYKUŁU >>>


Zapraszamy do posłuchania audycji poświęconej Europejskiemu Rokowi Wolontariatu 2011 z udziałem Katarzyny Świątek z Departamentu Pożytku Publicznego w lubelskim Radio eR.

POSŁUCHAJ >>>


Artykuł pochodzący z Dziennika Stargradzkiego - 21-23.12.2010 r.

TREŚĆ ARTYKUŁU >>>


 

W auli Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Głowackiego w Olsztynie odbyła się dzisiaj (3.12) Wojewódzka Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na 5 grudnia. Została ona zorganizowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu, Centrum Wolontariatu „Spinacz" w Olsztynie, Federacją Organizacji Socjalnych FOSa w Olsztynie, Urzędem Miasta w Olsztynie, Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie oraz Związkiem Stowarzyszeń „Razem" w Olsztynie.  
 
- Dzisiejsza konferencja podsumowuje konkurs „Barwy Wolontariatu" - wyjaśnia Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. - Jest to nasze główne działanie w regionie, ale również mnóstwo tego typu spotkań odbędzie się w samorządach lokalnych. Goście konferencji mogą również zapoznać się z dobrymi praktykami w zakresie wolontariatu. Będziemy także zachęcać do podejmowania działań w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, który w naszym województwie rozpoczyna właśnie dzisiejsza konferencja.  

Spotkanie rozpoczęło się od występu grupy młodych bębniarzy z Olsztynka, zaś oficjalnego otwarcia konferencji dokonała Jolanta Szulc, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane przykłady działania na rzecz wolontariatu w regionie. Goście konferencji mogli między innymi wysłuchać relacji o wolontariacie pracowniczym na rzecz Banku Żywności w Olsztynie, a także wziąć udział w warsztatach i obejrzeć film o wolontariuszach, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia.

Gościem specjalnym konferencji była Anna Panasiuk z Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, która przedstawiła założenia oraz program obchodów ogólnopolskich Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

- W ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 jest przewidziane wiele inicjatyw, które nie tylko na poziomie międzynarodowym, ale także krajowym i lokalnym mają wspierać organizatorów wolontariatu, mają zachęcać zarówno ludzi młodych, jak i osoby starsze do podjęcia się pomocy innym - mówi Anna Panasiuk. -
Odbędzie się między innymi kampania komunikacyjna w regionach, a w Warszawie pojawi się pawilon Komisji Europejskiej, w którym wolontariaty z całej Polski będą się mogły zaprezentować. Nie zabraknie również konferencji, spotkań czy warsztatów. Mamy nadzieję, że dzięki temu bdziemy mogli połączyć siły i wspólnie działać oraz zachęcać do zostania wolontariuszem.  

Podczas dzisiejszej konferencji rozstrzygnięty został wojewódzki etap dziesiątej edycji krajowego konkursu „Barwy Wolontariatu". Nagrody otrzymało dziesięciu najaktywniejszych w 2010 roku wolontariuszy z regionu Warmii i Mazur, wśród których znalazł się Marian Modzelewski, mieszkaniec Mrągowa, który od lat promuje swoimi fotografiami to miasto.

http://www.olsztyn24.com/news/11552-barwy-regionalnego-wolontariatu.html

http://www.olsztyn24.com/news/11552-barwy-regionalnego-wolontariatu.html?f=43011


 - rozmowa z Aleksandrą Piotrowską (Krugły) z DPP opublikowana na portalu http://www.ngo.pl/ 28 maja 2010 r.

PRZECZYTAJ >>>


Polecamy