Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Aktualności

2018.10.15

 

W Bibliotece Ekonomii Społecznej i Solidarnej pojawiła się Informacja o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych działających na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych za okres 2016-2017. Publikacja zawiera najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania spółdzielni socjalnych w okresie 2016-2017. Zachęcamy do lektury.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Departament Pożytku Publicznego (DPP) w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór zespołu, którego zadaniem będzie wdrożenie monitoringu spółdzielni socjalnych w Polsce, przy wykorzystaniu narzędzia badawczego stworzonego przez DPP. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia.

 

Przedmiot zapytania ofertowego o wartości poniżej 14 000 euro.

 

POBIERZ TREŚĆ OGŁOSZENIA>>>

 


 

Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zdecydował, iż termin nadsyłania prac w konkursie na gadżet Europejskiego Funduszu Społecznego zostaje przedłużony do 15 paĽdziernika 2010r.

Konkurs jest skierowany do podmiotów ekonomii społecznej. Mogą w nim wziąć udział takie podmioty jak: organizacje pozarządowe, spółdzielnie, spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej.

 

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie konkursu http://roefs.pl/konkursgadzet/index.html

 

Nagrody w konkursie:

 

I miejsce - 6 tys. zł brutto

II miejsce - 4 tys. zł brutto

III miejsce - 2 tys. zł brutto

 

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prac.


 

 

Informujemy, iż wszelkie kwestie związane ze spółdzielniami socjalnymi oraz spółdzielczością socjalną, będące dotąd w gestii Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zostają skupione w zakresie obszarów merytorycznej odpowiedzialności oraz działalności Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Informujemy jednocześnie, że siedziba Departamentu Pożytku Publicznego znajduje się obecnie pod adresem: ul. Żurawia 4A, 00-503 Warszawa, piętro III. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel. (022) 693 47 59.  


Polecamy