Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Zaproszenie na Targi Dobrego Klimatu w Nowym Warpnie

Tegoroczne Targi Dobrego Klimatu pomyślane są głównie jako miejsce zabaw i atrakcji dla całej rodziny. W sobotę (21 czerwca od godziny 11.00 do 17.00) wspólnie z podmiotami ekonomii społecznej przygotowaliśmy liczne atrakcje w postaci warsztatów design’u, konkursów i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku nie będzie nudy. Podczas wydarzenia po raz pierwszy na pięknej nowowarpieńskiej promenadzie odbędzie się impreza towarzysząca „Dobrze jest wyglądać dobrze”. Będzie to seria profesjonalnie przygotowanych pokazów odzieży, designu i produktów przedsiębiorstw społecznych zaprezentowanych przez grupę złożoną z osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Polic. Pokaz wspierać będą profesjonalne modelki i modeli. Poza atrakcjami dla ciała i ducha będzie również coś na głód i pragnienie, czyli specjalna kawiarenka przygotowana przez grupę 4Cooperative. Będą tradycyjne ciasta i inne słodkości, kawa i herbata a także prawdziwy szczeciński paprykarz. Oczywiście będzie też coś dla ucha na scenie będzie występował After Blues i Stary Szmugler.

Dla dorosłych i ich pociech Lokalne Centrum Rozwoju z Kołobrzegu przygotowało turniej gier ulicznych, czyli będzie gra w kapsle, gumę, klasy etc. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

To lato w tym roku warto rozpocząć w Nowym Warpnie.

Dodatkowo na Targach będzie można poznać funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych w tym licznych spółdzielni socjalnych a także organizacji pozarządowych. Targi są największą imprezą regionalną a także jedną z największy w Polsce, promującą gospodarkę społecznąi łączącą praktyczne aspekty prowadzenia przedsiębiorstw społecznych z teorią.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Nowe Warpno i Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość. Patronat honorowy nad Targami objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Ministrowie Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Imprezą towarzyszącą Targom będą towarzyszyć wydarzenie pt. Miasto Galeria. Warsztaty sztuki i rzemiosła.

Więcej informacji na stronie www.dorbryklimar.es

 

 

Data utworzenia: 2014-06-12 15:38:02 przez: Małgorzata Saracyn

Tagi:

Polecamy