Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Pożytku Publicznego

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Laureaci i certyfikowani

Wręczenie nagród w ramach I edycji konkursu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej odbyło się w środę 24 października 2018 r. podczas II Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

 

W pierwszej kategorii „Spółdzielnia socjalna osób fizycznych” wyróżniono odpowiednio:

3. Fundusz Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych „Spółdzielnia Socjalna” –  Józefów,

2. Spółdzielnię Socjalną Równość – Kraków,

1. Spółdzielnię Socjalną Dębnianka – Wierzawice.

 

W kategorii drugiej – „Przedsięwzięcie PES sfinansowane/współfinansowane ze środków zwrotnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” – zwyciężyły natomiast:

3.  Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i Praca” – Rawa Mazowiecka,

2.  Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur – Iława,

1. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Arte – Bielawa.

 

Minister Elżbieta Bojanowska - podsekretarz stanu w MRPiPS wręczyła laureatom statuetki i certyfikaty, natomiast prezes Fundacji Nowy Staw Agata Gawlik-Dziubińska przekazała na ręce przedstawicieli nagrodzonych instytucji vouchery na udział w zagranicznej wizycie studyjnej. Przemysław Cieszyński, Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, wręczył dwóm najbardziej wyróżniającym się podmiotom – Spółdzielni Socjalnej Dębnianka i Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Arte – nagrody specjalne w wysokości 10 000 zł, ufundowane przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego.

 

Certyfikatami Znaku Jakości odznaczone zostały również – w ramach I kategorii „Spółdzielnia socjalna osób fizycznych”:

  1. Beskidzka Spółdzielnia Socjalna – Sucha Beskidzka,
  2. Centrum Turystyki „Roztocze” Spółdzielnia Socjalna – Józefów,
  3. Ornecka Spółdzielnia Socjalna „Arka” – Orneta,
  4. Spółdzielnia Socjalna „KONAR” – Tarnobrzeg,
  5. Spółdzielnia Socjalna Margines – Warszawa,
  6. Spółdzielnia Socjalna „Multiservice” – Myszków,
  7. Spółdzielnia Socjalna Nadzieja – Włodawa,
  8. Spółdzielnia Socjalna „Naleśnikarnia” – Zabrze,
  9. Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project – Rzeszów,
  10. Spółdzielnia Socjalna Twoja Przestrzeń – Myszków,
  11. Spółdzielnia Socjalna „Zakład Aktywności Zawodowej” – Zielona Góra,
  12. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Panato – Wrocław,
  13. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PAUMARK ŚREM – Śrem.

 

W ramach II kategorii „Przedsięwzięcie PES sfinansowane/współfinansowane ze środków zwrotnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” odznaczone zostały z kolei:

  1. Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” – Krasne,
  2. Fundacja Innowacji Społecznej – Gdańsk,
  3. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu – Przemyśl,
  4. Spółdzielnia Socjalna Apacze – Kraków,
  5. Spółdzielnia Socjalna Serowa Kraina – Rajcza,
  6. Stowarzyszenie na rzecz rodziny i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym HOLOS – Białystok,
  7. Stowarzyszenie Nova Edukacja – Tarnobrzeg,
  8. Stowarzyszenie Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp – Poznań.
Data utworzenia: 2018-12-03 09:07:41 przez: Filip Kołodziejski

Tagi:

Polecamy